Technologie brandingu

K naším nabízeným reklamním předmětem zajištujeme komplexní služby spojené s brandingem (potiskem) loga. Používáme různé druhy potiskových technologii a dokážeme ozdobit textil, malé a velké reklamní předměty, diáře a kalendáře, kov, kožené výrobky, keramiku a mnoho dalších předmětů.

Silic Média

Široké možnosti potisku

Digitální potisk

Digitální potisk

Tato moderní technologie umožnuje potisknout téměř jakýkoliv materiál – PVC desky, plexisklo, dřevo, sklo, keramiku, hliník, polystyren, vlnitou lepenku, banner, textil atd. Při digitálním tisku se používají čtyři základní barvy CMYK, které plnobarevně vytisknou jakékoliv motivy.  Výhodou je, že potisk je plnobarevný a lze jej zanést i do okrajů předmětu a textilu, a také na členitý povrch.

Digitální transfer

Digitální transfer

Jedná se o technologii potisku vhodnou pro textil v menším množství kusů. Je ideální pro potisk triček a jiného textilu pro jednorázové akce či běžné nošení, tisk je plnobarevný a výhodný pro maloobjemové personifikované zakázky. Tisk drobných motivů a velkých ploch je však omezen a nelze u něj ani dodržet přesný odstín barev Pantone.

Flockování

Speciální technologie, kterou je možné nanášet na nejrůznější materiály – dřevo, laminát, papír, textil, kov, sklo, zdivo plast a atd. Lepidlo se nanese přímo na předmět, do něhož se posléze nastřílí statickým nábojem textilní stříž. Tisky provedené touto technologií jsou měkké a jejich trvanlivost je velmi vysoká.

Epox

Epox

Aplikace epoxidové pryskyřice. Logo je vytištěno na štítek/samolepku a potaženo čirou epoxidovou pryskyřicí. Výsledkem je plnobarevný potisk ve 3D efektu, který je odolný vůči UV záření. Epoxy loga mohou být vyrobená ve vlastním designu.

Glazování

Glazování

Glazura je tenký sklovitý povlak na povrchu keramických výrobků. Vyrábí se rozemletím příslušných složek na jemný prášek, který se smíchá s vodou a nanese se na přežehnutý předmět (teplota kolem 850 C). Glazura se nanáší poléváním, ponořením nebo štětcem.

Ražba

Ražba

Ražba je bezbarevná technologie brandingu vhodná na kůži, PU kůži, textil či papíry. Dostupné jsou 2 varianty – sleporažba, kdy mají výsledné motivy brandingu lehce tmavší barvu než okolní materiál a folioražba, jejíž motivy jsou vyplněné barevnou fólií.

Sítotisk

Sítotisk

Plošný sítotisk je metoda vhodná pro textil, plast, papír a další produkty s plochým povrchem. Barva se tiskne přímo na předmět přes gázu – síto, a pak se tepelně fixuje při teplotě 170°C. Velkou výhodou této technologie je přesnost barev.
Rotační sítotisk je naopak technologie, která se používá na předměty s válcovým povrchem po celém povrchu produktu.

Sublimace

Sublimace

Je přenosová technologie aplikovaná pomocí sublimačního inkoustu na povrch předmětu použitím tepelného lisu při určité teplotě, času a tlaku. Spočívá v obarvovaní syntetických tkanin – nejvhodnějším materiálem je polyester. Motivy se tisknou na předmět zrcadlově pomocí speciálního papíru, čímž vznikne tzv. obtisk, kdy se barvivo upevní napařením. Tímto způsobem můžeme přenést na textil jakoukoliv grafiku.

Ofset

Ofset

Nazývaný nepřímým tiskem, protože tiskové formy se nejprve tisknou na pryží potažený válec a až pak na papír, tedy barvy se přenáší 2krát. V současné době je to nejrozšířenější tisková technika. Principem tisku z plochy je odpuzování mastnoty a vody. Tisknoucí místa přijímají tiskovou barvu, netisknoucí místa ji odpuzují.

Flexotisk

Flexotisk

Je vhodný k potisku obalů jako kartón, hliníková fólie, polyetylen a jiné. Tato technologie je formou tisku z výšky a používá se při aplikaci jednobarevných motivů především na textil.

Pískovaní

Pískování

Technologický postup, který se používá na opracovávání povrchu nejrůznějších druhů materiálů z keramiky, skla nebo kovu. Principem je foukání písku na předmět přes šablonu, která umožnuje plastické zobrazení loga.

Reflexní potisk

Reflexní tisk

Používá se jednobarevná stříbřitě šedá transferová folie s reflexními vlastnostmi. Tento potisk je ideální aplikovat na textil – trička, mikiny, bundy nebo pracovní oděvy, a to buď potiskem anebo nažehlením.

Tampon tisk

Tampon tisk

Tisková technologie, která se využívá především při potisku menších předmětu s vysokou přesností a rozlišením. Umožňuje vícebarevní potisk na téměř všechny druhy materiálů – plast, kov, dřevo, papír, kůže, keramika přenosem barvy pomoci tamponu, lze si jej představit jako větší a výkonnější razítko.  Výhodou je potisk i na zakřivené plochy.

Transfer

Transfer

Transfer je ideální pro potisk textilních materiálů.  Tato tisková technologie využívá plošný sítotisk, kdy se logo tiskne zrcadlově na přenosový papír a po natištění se aplikuje pomoci lisů na předměty. Výhodou je trvanlivost a stálobarevnost. Transfer je stejně náročný jako sítotisk, a proto se vyplatí pro potisk více kusů.

Laserové gravírovaní

Laserové gravírování

Jedná se o jednu z nejtrvanlivějších technologií brandingu. Nabízí přesné a velmi odolné motivy vygravírované přímo do reklamního předmětu s dlouhou životností. Tato technologie je vhodná pro branding kovových, pokovených, dřevěných či výrobků vyrobených z plastu. Také je možné ji použít na textil z fleecu.

Výšivka

Výšivka

Používá se pro označení textilních výrobků, kdy je logo individuálně naprogramováno na vyšívací stroj. Následně jsou motivy loga vyšívaná na automatizovaných strojích přímo na textil, kdy barvy z Pantone jsou přibližné. Důležité je upnutí výrobku do speciálních vyšívacích rámečků.

Výpal

Technologie, kdy se nejprve motiv loga natiskne sítotiskem na přenosový papír a poté se motiv nanese na skleněný nebo keramický reklamní předmět. Následně se barva vpeče do povrchu ve speciální vypalovací peci, díky tomu je branding vysoce odolný.

Široká nabídka reklamních předmětů

Můžete vybírat z více než 70 000 dárků, které umíme doručit kamkoliv.

+420 315 810 820 (ČR)
+421 233 006 944 (SR)

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat prostřednicím níže uvedeného formuláře nebo se podívejte na seznam nejčastějších dotazů (FAQ).

  Vaše jméno (vyžadováno )

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva

  (Info zpracování osobních údajů GDPR) *


  (Info zpracování osobních údajů GDPR)