Případové studie

Zakázková výroba prezentačního kufříku

Nejefektivnější reklamní předměty nacházejí využití v praxi. Takové jsou prezentační kufříky, které jsme vyrobili pro značky Balakryl, Primalex, Johnstone‘s a Bondex.

Důraz na detail – cesta k úspěchu

Balakryl, Primalex, Johnstone‘s a Bondex patří k nejznámějším značkám v oboru nátěrových hmot. Do obecného povědomí tyto značky pochopitelně dostaly propracované marketingové aktivity, mezi které bezpochyby patří výroba reklamních předmětů. Naše grafické studio a výrobce těchto barev spojuje důraz na detail a důslednost při hledání nadstandardních a inovativních řešení.

Zadání pro reklamní agentury účastnící se výběrového řízení spočívalo v poskytnutí návrhu a zajištění výroby 100 kusů dřevěných prezentačních kufříků pro podporu produktových značek zabývajících se péčí o dřevo. Každý takový kufr měl být navrhnut tak, aby obsahoval:

  • 17 vzorníků vějířovitého typu ve dvou různých velikostech,
  • tištěný katalog formátu A4,
  • dárek korespondující s tématem péče o dřevo a
  • vizitku.

Po přezkoumání návrhů konstrukčního řešení, které naše grafické studio zpracovalo formou detailního 2D technického nákresu a 3D vizualizace kufru, se práce našich grafiků ukázala být jedinou, která dokázala zadání splnit na 100 procent.

Reklamní prezentační kufřík
Reklamní prezentační kufřík - loga

Materiál

Výběr vhodného materiálu je jedním z prvních klíčových kroků výroby. Ovlivňuje samotný proces výroby, určuje možnosti brandingu a především má vliv na využití předmětu v praxi.

Abychom vždy vybrali nejvhodnější materiál, rozšiřujeme neustále síť našich specializovaných subdodavatelů. Pro výrobu prezentačních kufrů jsme po zvážení všech podstatných faktorů vybrali velice kvalitní březovou překližku. Tu jsme navíc ošetřili povrchovou úpravou pro zajištění dlouhé životnosti.

Následně jsme přistoupili k prototypování kufříku, při němž jsme realizovali nutné grafické úpravy. Úpravy kufříku přinesly především lepší uspořádání vnitřního prostoru. Během úpravy původního řešení došlo například k tomu, že se některé vzorníky přesunuly do víka kufru.

Poté, co klient schválil finalizovaný vzorek, jsme přistoupili k samotné výrobě. 100 zakázkových kufříků bylo dokončeno za 5 týdnů. Na víka hotových kufrů byly nakonec laserem aplikovány loga značek Balakryl, Primalex, Johnstone’s a Bondex a reklamní slogan Milujeme dřevo.

Efektivní reklamní předměty nachází využití v praxi

Rozhodnutí vyčlenit část rozpočtu na nákup reklamních předmětů by měla zvážit každá ambiciózní společnost. Následujícím krokem by mělo být promyšlení efektivního využití zvoleného předmětu. Klient v tomto případě pro prezentační kufříky přesně takové využití v praxi našel.

Kufříky jsou využívány obchodními zástupci, kteří prezentují zmíněné výrobky pro péči o dřevo. Obchodní zástupci s kufříky navštěvují vybrané specializované prodejny, kde prezentují prostřednictvím vzorníků nabídku a barevné škály přípravků k povrchovému ošetření dřeva. A využití kufříků touto prezentací nekončí. Obchodní zástupce je prodejnám věnuje jako pomůcku pro podporu prodeje včetně přiloženého dárku – vlhkoměru dřeva.

Zakázková výroba přinesla výsledek, kterým je kvalitní a efektivní reklamní předmět zvyšující povědomí o značkách Balakryl, Primalex, Johnstone’s a Bondex. A jak je na tomto případu vidět, pro dosažení úspěchu bývá zapotřebí nejen dobře odvedené práce ze strany dodavatele reklamních předmětů. Stejně důležitý je na druhé straně náročný klient, který dobře ví, co chce.

Zakázková výroba: PPG Deco Czech a.s.