Silic Média

Reklamní předměty v účetnictví

Víte, že reklamní předměty v účetnictví vám mohou přinést zajímavý způsob jak ušetřit? Při nákupu reklamních předmětů je samozřejmě důležité najít výhodnou cenovou nabídku. Náklady na jejich pořízení však zásadním způsobem snížíte také tak, že při dodržení zákonem stanovených podmínek nebudete z reklamních předmětů muset odvádět DPH. Ušetříte také využitím možnosti náhradního plnění.

Uznatelný daňový náklad

Reklamní předměty jsou výborným nástrojem propagace. Reklama je důležitá a nevyplatí se na ní vždy šetřit. Před nastartováním procesu objednávky se ale vyplatí vědět, za jakých podmínek můžete snížit cenu reklamních předmětů. Docílíte toho díky výjimce ze zákona o daních z příjmů. Z toho totiž vyplývá, že jako daňové výdaje sice nelze uznat výdaje na reprezentaci. Výjimkou je však každý reklamní předmět, který je opatřen značkou, názvem firmy, zboží nebo služby a jeho hodnota bez DPH nepřesahuje 500 Kč. Důležitý je pak v tomto případě také zákon o DPH. Ten upřesňuje, že dar musí být poskytnut bez úplaty v rámci ekonomické činnosti. Zjednodušeně řečeno tak nemusíte odvádět DPH a můžete uplatnit plný odpočet DPH u každého reklamního předmětu, který bude nést Vaši značku, jeho hodnota nepřesáhne 500 Kč a budete jej poskytovat zdarma.

Náhradní plnění

Další zajímavou možností, jak využít firemního rozpočtu na nákup propagačních materiálů a zároveň ušetřit na výdajích směrem do státní kasy, je takzvané náhradní plnění. Náhradní plnění lze uplatnit například při nákupu pracovního či reklamního textilu a můžete tak díky tomu splnit takzvaný povinný podíl. Pokud zaměstnáváte více než 25 zaměstnanců, máte ze zákona povinnost zaměstnávat osoby zdravotně postižené (OZP), a to v poměru 4 % k celkovému počtu zaměstnanců. V případě, že OZP nezaměstnáváte, musíte odvádět poplatek do státního rozpočtu. Existuje však možnost se tomuto poplatku vyhnout, a to nákupem zboží či služeb u firem, které zaměstnávají více než 50 % OZP. A tuto možnost při nákupu reklamních předmětů nabízíme.

Potřebujete poradit?

Rádi Vám poradíme, jak použít reklamní předměty v účetnictví či jak využít možnosti náhradního plnění.

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš e-mail (vyžadováno)

  Váš telefon (vyžadováno)

  Vaše zpráva

  (Více info) *

  (Více info)

  Reklamní předměty v účetnictví

  +420 315 810 820 (ČR)
  +421 233 006 944 (SR)